1 Ağustos 2013

Derya Çayırgan: “Kupalarla dolu bir sezon bizi bekliyor”


Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımımızın yeni isimleri arasında yer alan Derya Çayırgan oldu. Genç ve başarılı libero oyuncusu Derya Çayırgan ile kariyerini, hedeflerini, hobilerini ve bilinmeyen yönlerini sizler için konuştuk.

Röportajdan derlediğimiz spotlar şöyle:

- Böylesine büyük bir camianın formasını giyecek olmaktan dolayı; onur ve gurur duyuyorum. Taraftarlarımızın da desteğiyle çok önemli başarılara imza atacağımızı düşünüyorum. Hem bireysel anlamda hem de takım olarak önemli başarılara imza atacağız. Bunu yapacak güce ve kaliteye sahibiz.

- Bu zamana kadar hedefim hep; ligde ilk 4 takım içinde yer alan takımlarda forma giymekti ve bunu başardım. Milli takımda oynadım. Bunu başardım demek, kariyerimi noktaladım anlamına gelmesin. Esas hedefim daha çok çalışarak, kalıcı ve başarılı olmak.

- Spor yapma isteği içten gelen bir dürtüdür. Ya hep vardır ya da sonradan kazanılır… Devam ettikçe zorunluluktan çıkar ve bir tutku olur. Sonra bir an gelir ki buna kırılma noktası da denebilir, birçok kişinin “Tamam” dediği o anda sizin fark yaratmanız gerekir. Artık, ya çalışmalarınızın verdiği tecrübe ile devam edersiniz yola, ya da imrenerek bakarsınız spor yapanlara…

- Türkiye’de voleybol özellikle son yıllarda iyi bir çıkış yakaladı. Bunda çok kaliteli yabancı oyuncuların ülkemize gelmesi etkili. Kaliteli isimler bizim de gelişimimizde etkili oluyor. Şu anda en iyi yabancı oyuncular bile Türkiye’yi tercih ediyor. Çünkü ülkemizde kazanılan başarılar ortada.

Röportajın tamamına Fenerbahçe Dergisi – Ağustos 2013 sayısından ulaşabilirsiniz..

Kaynak: Fenerbahçe Dergisi – Ağustos 2013 SayısıTake One Mitutes To Share This Post


​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

0 Yorum:

Yorum Gönder