5 Ağustos 2011

Bizim Kızlar Ne Yaptı ? #1

(Images: FIVB - Official announcement of Brazil's line-up players)

Brezilya - Japonya : 3-0 (25-18, 25-16, 25-21) - İstatistikler

Nihayet World Grand Prix heyecanı başladı. Turnuvanın açılış maçında Brezilya ve Japonya karşı karşıya geldi.. Brezilya, Japonya'yı zorlanmayarak maçtan 25-18, 25-16 ve 25-21 setlerle 3-0 galip ayrılmayı başardı.

Brezilya takımında Sheilla Castro kendi tarafı adına 15 sayı ile oynarken Saori Kimura Japonya adına 10 sayı ile tek çift haneli rakamlara ulaşan oyuncu oldu.

Performansını yakından merak ettiğimiz ve bu sezon Fenerbahçe forması giyecek olan Brezilya kaptanı Fabiana Claudino ise Mari ile beraber maça biraz gergin olarak başladı ancak her ne kadar form düzeyleri en üst seviyeye çıkmasa da Pequeno'nun formu ve Sheilla ve Fabiana'nın çabalarıyla galibiyette pay sahibi oldular. Fabiana Claudino 12 sayı (9 atak- 3 blok sayısı) ile oynadı.

Maçın ardından basın toplantısında Brezilya kaptanı Fabiana Claudino şunları söyledi: "Biz özellikle bloklarda, servislerde ve hücumlarda bugün beklediğimizden daha iyi bir iş yaptık. Japonya'yı yendiğimiz için mutluyum."

Antrenörümüz Jose Roberto Guimaraes ise: " Bugün World Grand Prix'in en zorlu rakiplerinden birinin üstesinden geldik. Maçın başında bloklarımız ve servislerimizi iyi değildi, etkili değildi ama bizim kızlar bunun üstesinden gelmesini başardı. Bu sezonun ilk maçıydı ve bizim hala eksiklerimizi, zayıf noktalarımızı tamamlamak için çalışmamız gerekiyor " dedi.

Brezilya cumartesi günü Almanya ile karşılaşacak.. Bu maç saat 10.30 itibaren NTVSPOR canlı olarak yayınlanacak..

(Images: FIVB - Kim Yeon-koung spikes the ball)

Kore - Almanya: 3-1 (25-19, 25-19, 20-25, 25-20) - İstatistikler

Busan'daki diğer açılış maçında ev sahibi avantajı ile sahaya çıkan Kore 3-1'lik zaferle Almanya'nın üstesinden gelmeyi başardı.

Kim Yeon-Koung 28 sayıyla Kore'yi tek başına sırtlarken Almanya'da ise Margareta Kozuch 17 sayısı ile en skorer olur iken bu çaba galibiyet için yeterli olmadı.

Basın toplantısında Kim Yeon Koung: "Bugün bir zafer elde ettiğimiz için çok mutluyum. Biz bugün sadece %50 kapasitemizi gösterdiğimizi düşünüyorum. Bu nedenle yarın zafer kazanmak için daha hazır olmaya çalışacağız." dedi.

Ayrıca Almanya antrenörü Giovanni Guidetti, Kim Yeon Koung hakkında demecinde, "Kore bugün çok iyi oynadı. Kim Yeon Koung adeta öne çıkan, üstün olan oyuncuydu." diye bahsetti.

Kore ise yarın Japonya ile karşılacak ve bu maç saat 08.00 den itibaren NTVSPOR canlı olarak yayınlanacak.

Take One Mitutes To Share This Post


​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

0 Yorum:

Yorum Gönder