31 Mart 2011

Final Four 2011 Istanbul'un Ardından

Aslında Final Four'dan önce Sarı Meleklerimizin son antrenmanına gidip kızlarımıza birşeyler ikram edip ve moral vermek gibi planımız vardı ancak bu planımız bazı arkadaşların katılamaması dolasıyla iptal ettik. Daha sonra iki arkadaş olarak Sarı Meleklerin son antrenmanı izlemek üzere Burhan Felek Spor Salonu'na gittik.. Girdiğimizde Rabita Bakü takımı antrenman yapıyordu.. Rabita Bakü'nün antrenmanı izlerken Mammadova'nın kötü manşet alışı dikkatimi çekmişti. Oysaki ben Hooker'sız; Rabita'nın Pesaro'yu yeneceğini düşünüyordum ama antrenmandaki oyuncuların o hali ile Pesaronunda şansı olduguna kanaat getirdim.. Antrenmanın ardından Kimberly'nin yanına giderek sohbet ettik ve çok içtenlikte bizi karşıladı, fotoğraf çektirdikten sonra soyunmasına doğru gitti. Daha sonra bizim oyuncularımız geldi salona.. Menajerimiz Violet Duca beni görünce hemen içtenlikle hoşgeldin dedi ve takımın son durumu hakkında biraz sohbet ettik.. Daha sonra saha içinde antrenmanı benchten mola kornasının yanında Çiğdem kaptanla oturarak takip ettim. Basın mensupları fotoğraf makineleriyle kare alamazken; ben fotoğraflar ve video çekebiliyordum bu da ayrı bir güzellikti. Oyuncularımızın hiçbirinde problem yoktu, herkes çok neşeliydi.. Her zaman ki gibi Kasia neşesinden ödünç vermiyor arkadaşlarına muziplikler yapıyordu.. Keza aynı şekilde Ze Roberto'da ve Fürst kenarda bekleyen Pesaro'lu eski dostlarına takılıyor ve sohbet ediyordu.. Bizim antrenman bittikten sonra çoğu oyuncuyla konuştuk, fotoğraf çektirdik.. Takımda peşinde koştuğum isim Fürst. Fürst'ü çok seviyorum.. Çok şirin, güleryüzlü ve samimi birisi.. Benden önce gelen Pesarolu eski dostlarını yanına ugrayıp hemen geleceğim beni 1 dk. bekle demesi de çok güzeldi.. Daha sonra fotoğraf çektirdik ama ben ingilizce rica ettim fotoğraf çekindikten sonra Almanca teşekkür edince 2 dil birden kullanmana gerek yok anlayabiliyorum diye bana takıldı. Ardından onada başarı dileklerimizi ilettik ve o da soyunma gitti.. Hemen ardından Scavolini Pesaro geldi antrenman yapmak için..Maalesef onların antrenmanını sonuna kadar seyredip oyuncularla konuşma fırsatı bulamadım.. Kalamamamın sebebi ise Galatasaray - Fenerbahçe derbi maçının olması ve ona yetişmekti.. Yaklaşık yarım saatte Pesaro'nun antrenmanı seyrettim.. Yukarıda yazdığımın aksine Pesaro'lu smaçörler çok iyi vuruyorlardı toplara ayrıca Manzano vs. orta oyuncularda baya iyi görünüyorlardı ama ertesi gün maçta tam tersine ilk düşüncem gerçekleşti ve Rabita Bakü finale kaldı.. Herneyse yaklaşık 1.5 saat takımlarla vakit geçirdikten sonra salondan ayrılacakken kapılarının kilitli olduğunu fark edince ne yapacağımızı bilemedik.. Soyunma odalarının bulunduğu koridor geçmek zorunda kaldık ve oradan direkt olarak otelin lobisine geçiş vardı.. Lobide ise Violet Duca'ya ve teknik ekibe başarılar dileyip ellerini sıktıktan sonra kapıdan ayrıldık..

Final Four 1.gün / Fenerbahçe Acıbadem - Vakifbank Günes Sigorta Türk Telekom

Salona saat 2 gibi geldik.. Eş dost ve arkadaşlarla toplandıktan sonra keyifli sohbetlerle vakit ilerlerken bir anda saatin 15.00 oldugunu ve sahada oyuncuların anonslarının yapıldığı ve aa maç başlıyor dediğimi hatırlıyorum.. Maçın çok sıkıcı geçtiğini kimse inkar edemez..Voleybol adına sahada pek bişey yoktu.. Bizim için aslında çerezlik, vakit geçirmek adına yönelik bir maçtı. Pesaro'da Flier çok etkisizdi.. Bakü'yü ise tam tersine Mammadova sırtlıyordu.. Derken 2-0 oldu skor.. 3.sette Mammadova'yı antrenör uzun süre kenarda tutunca ve ilk 6'da başlatmayınca o arada Pesaro seti kopardı ve durumu 2-1 'e getirdi.. Bu noktadan sonra işi sıkı tutan ve finale cıkmayı planlayan, Pesaro'dan daha iyi gözüken ama Fenerbahçe'den de Vakifbank'tan da güçsüz oldugu düpe düpesiz belli olan Rabita Bakü 4.seti de kazanarak finale yükselmeyi başardı..

Bu maçın ardından beklediğimiz maç gelmişti.. Şu sette bu sette şöyle oldu demekten ziyade malum o son anlara o set ile ilgili bişeyler karalayalım.. Bana göre 7-2'den maçı kaybetmemizin nedenleri şunlar..

* Ze Roberto'nun kötü oynanan Liuba ve Fofao'yu kenara almaması ve Naz-Seda ile devam etmemesi

* Fofao'nun üzerinden göz göre Glinka ve Gözde'nin topları öldürmesine bakakalması

* Liuba manşet hataları

başlıca nedenler olarak sayılabilir.. 7-2 de önde olsak o gün takımda çok rahatlık havası vardı. Sanki böyle 10 yıldır buraları oynuyormuşuz gibi sakinlik vardı.. Sanırım aşırı özgüven bunun sebebi ama birazda psikolojik olarak ve maçın momemuntunu kaybederek yenilgiye adeta zemin hazırladık.. Sonuç olarak biz taraftar olarak hayal kırıklıgı , oyuncular ise sezon basından beri bekledikleri, tek hedef belirledikleri Avrupa Şampiyonluguna ulaşamadı..

Final Four 2.Gün / Fenerbahçe Acıbadem - Scavolini Pesaro

Esas final maçının bizim Vakifbank ile oynanan maç oldugu biliyorduk. Nitekim haklıda cıktık. O maçı büyük kazanan ihtimalle finali de çok rahat alacaktı.. Zaten dörtlü finallerdeki en keyifli ve en çekişmeli maçta bizim maç oldu.. Pesaro'yu çok zorlanmadan yenerek bu sezonu da Avrupa 3. olarak tamamladık.. Bu maçta Fofao ve Kasia oynamadı onların yerine Naz ve Seda oynadı.. Geri dönüşleri, hırslarına yazık oldu bu kızların.. Ah Ze Roberto ah keşke dünde bu kızları oynatsaydın belki de bu maçı değil tribünde şampiyonluk kutlamalarını ve maçı bekliyor olacaktık..

Vakifbank Günes Sigorta Türk Telekom - Rabita Bakü

Bakü ve Pesaro takımlarının bizim 2 Türk takımından zayıf oldugu aşikardı. Bu yüzdenVakifbank hiç zorlanmadan rahat bir şekilde ve hakkıyla 3-0 kazanarak namağlup ve ilk Avrupa Şampiyonu Türk takımı oldular..

Take One Mitutes To Share This Post


​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

0 Yorum:

Yorum Gönder