1 Eylül 2012

Meryem Boz Çalık Röportajı


Meryem Boz Çalık: "Örnek alınan bir sporcu olmak istiyorum"

Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımımız, yeni sezona hazırlanırken bizler de sizlere takımımıza yeni katılan oyuncularımızı tanıtmayı sürdürüyoruz. Bu ayki konuğumuz; Meryem Boz Çalık. İller Bankası’ndan takımımıza transfer edilen Meryem, 3 yıllığına Fenerbahçe forması giymenin heyecanını ve gururunu yaşayacak voleybolcularımızdan… Smaçör mevkiinde oynayan sporcu, gerek sempatik tavırları gerekse sporcu disipliniyle dikkat çekiyor. Haziran ayında hentbolcu Ufuk Çalık ile dünya evine giren 24 yaşındaki voleybolcumuz, Fenerbahçe’de görev almaktan duyduğu mutluluğu, takımın yeni sezondaki hedeflerini ve özel hayatını bizlerle paylaştı.

Röportajdan derlediğimiz spotlar şöyle:

- Fenerbahçe’den teklif gelince, diğer takımların hepsini tamamen sildim. Anında Fenerbahçe’ye yöneldim. Çünkü Fenerbahçe her zaman oynamak istediğim bir kulüptü ve şartlarda da anlaşınca benim için çok güzel oldu. Çok mutluyum. Keşke daha önce gelebilseydim ama bu sene nasipmiş.

- Karakteriyle, spora bakış açısıyla, aile yapısıyla hiç bozulmamış ve sadece benim değil birçok sporcunun kendine örnek aldığı sporcu; Alex de Souza’dır. Öte yandan, ben de spor ve aile yaşantımla örnek alınan bir sporcu olmak istiyorum.

- Ben kendi hedefimi şöyle tanımlayabilirim; takımıma en üst düzeyde faydalı olmak istiyorum. Tabi ki şimdi Fenerbahçe’nin Dünya Kupası, Avrupa’da CEV Cup mücadelesi var. Bizim Türkiye şampiyonu olmamız lazım. Aynı zamanda Türkiye Kupasını da kazanmamız lazım. Bu sene bu dört hedefimizi de gerçekleştireceğiz inşallah.

- Fenerbahçe taraftarı rakip takımdayken de beni çok heyecanlandırıyorlardı. Şimdi onların desteğini alarak oynamak çok daha heyecanlandıracak beni. İnşallah Fenerbahçe taraftarının sevgisini kazanabilirim. Ben henüz başka bir voleybol takımında böyle bir taraftar grubu görmedim. Çünkü voleybol seyretmeye futbol seyircisi geldiğinde olay kötü bir yere gidiyor. Ama diğer kulüplerin aksine, Fenerbahçe’nin voleybol seyircisi gayet dozunda ve güzel bir taraftar grubu var.


Röportajın tamamına Fenerbahçe Dergisi - Eylül 2012 sayısından ulaşabilirsiniz..

Kaynak: Fenerbahçe Dergisi - Eylül 2012 Sayısı

Take One Mitutes To Share This Post


​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

0 Yorum:

Yorum Gönder